Marakasy to ciekawe grzechotki muzyczne, jakie aktualnie są chętnie stosowane przez muzyków. Przed wyborem warto zastanowić się, jakie instrumenty dadzą nam komfort i pożądane efekty. Na szczęście na rynku skorzystamy z bogatej oferty, jaką dostosujemy do swoich oczekiwań. Proces zakupu będzie o tyle łatwiejszy, że marakasy znajdziemy w sklepie online, bez wychodzenia z domu. Czym cechuje się ten instrument muzyczny? O czym warto wiedzieć? Jakie marakasy wybrać? Jakie zalety ma ten produkt?

Grzechotki muzyczne

Marakasy bardzo często bywają nazywane grzechotkami muzycznymi lub gruchawkami. Pierwotnie były wykonywane ze skorupy orzecha lub z gliny, a następnie mocowane na drewnianej rękojeści. We wnętrzu instrumentu znajdowały się kamyczki lub nasiona, co dawało pożądane dźwięki. Podczas potrząsania marakasami, uzyskujemy charakterystyczny szum. Bywa on kojarzony z latynoamerykańską muzyką, a w salsie gruchawki są bardzo ważnymi instrumentami. Jako grzechotka stały się cenionym elementem wielu gatunków muzycznych. Charakterystyczne brzmienie tego typu z powodzeniem usłyszymy w wielu utworach z zakresu muzyki popularnej.

Okazuje się, że z marakasów skorzysta każdy muzyk. To dobre rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i dla początkujących osób. Na marakasach może grać praktycznie każdy, bez względy na wiek i płeć. Tak szerokie zastosowanie daje wiele możliwości. Na uznanie zasługują proste rytmy, które mogą stanowić perkusyjne ubarwienie utworu. Użytkowanie nie powinno sprawić większych problemów.

Jak dokonać wyboru?

Wbrew pozorom zakup nowego instrumentu nie jest łatwym zadaniem. Aktualnie producenci stawiają na wiele materiałów, jakie powinny cechować się wysoką jakością. Rodzaj materiału marakasów wpływa na ich brzmienie, co trzeba mieć na uwadze. W sklepie online dobierzemy produkty skórzane, plastikowe lub drewniane. Każda grzechotka brzmi trochę inaczej. Plastikowe marakasy brzmią dosyć ostro, a skórzane mają ciepłe dźwięki. Pomiędzy nimi znajdują się drewniane produkty, jakie są połączeniem obu dźwięków. Ponadto, na głośność i brzmienie mają wpływ koraliki, które znajdują się w instrumencie. Im drobniejsze koraliki, tym szum jest bardziej przyjemny i cichy. W sytuacji, gdy chcemy skorzystać z głośnych grzechotek, wybierzemy produkty z większymi koralikami w środku. Mają one zazwyczaj kształt grochu.

Przeczytaj również:  Konsola DJ dla dzieci - jaką wybrać?

Wyjątkowe marakasy możemy zakupić w internetowym sklepie z muzycznymi instrumentami. Szeroki asortyment sprawia, że każdy muzyk znajdzie to, czego szuka.