Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z

Czy zarobki jednego z najbardziej znanych w Polsce DJ są zadowalające? Praca w klubach wydaje się być bardzo ciekawa. Sprawdź, ile zarabia DJ Hazel.  DJ-e to całkiem specyficzna grupa zawodowa. Bycie DJ-em jest ciekawą pracą, pełną przygód, wyzwań i podróży. Wielu z nas zastanawia się – ile można zarobić pracując jako DJ? Ile zarabia jeden z najpopularniejszych w Polsce DJ-ów – DJ Hazel?

Jak wygląda praca DJ? Ile zarabia DJ Hazel?

Bycie DJem opiera się głównie na pracy w weekendy, od piątku do niedzieli w nocy. Często imprezy odbywają się także w święta lub w przeddzień świąt, z uwagi na to, że następny dzień jest dniem wolnym, a to świetna okazja do zorganizowania imprezy w nocy. DJ Hazel gra głównie muzykę klubową – techno. Warto o tym wspomnieć, ponieważ są także DJe, którzy grają na przykład na weselach, imprezach osiemnastkowych i podczas wielu innych okazji. Aby jednak odpowiedzieć na pytanie, ile zarabia DJ Hazel musimy skupić się na tej grupie, która zajmuje się głównie graniem setów na imprezach z muzyką techno. 

Jak wiadomo, temat zarobków to kwestia, która wśród wielu osób nadal jest tematem tabu. Jednak dzięki dokładnemu researchowi da się znaleźć informacje o zarobkach DJ w klubach techno. DJ Hazel od lat należy do najbardziej znanych, lubianych i rozchwytywanych artystów. DJe, którym współpracę oferuje wiele klubów mogą podnosić swoje stawki, ponieważ mają już wypracowaną markę oraz przyciągają wielu gości na imprezy, na których grają. Ile w takim razie zarabia DJ Hazel? Zazwyczaj set w klubie trwa około półtorej godziny. DJe zazwyczaj podczas jednej nocy grają w 2-3 klubach, o różnych porach. Za jeden set DJ może dostać wynagrodzenie w wysokości około 2 000 złotych, jednak wszystko zależy od indywidualnej umowy z władzami klubu. Teraz tą kwotę można pomnożyć przez ilość zagranych imprez w ciągu jednego weekendu, i ilość weekendów w miesiącu. Okazuje się, że dobry, znany DJ może osiągnąć naprawdę zadowalające zarobki. Należy oczywiście odliczyć wszystkie koszty, na przykład podróż, często nocowanie w hotelu czy koszty prowadzenia działalności. Nadal jednak daje to zadowalający wynik. 

Przeczytaj również:  Ile kosztuje DJ na 40 urodziny - Podpowiadamy

Jak zostać DJ i osiągnąć jak największe zarobki. 

Jesteśmy w stanie powiedzieć, ile mniej – więcej zarabia DJ Hazel. Jest to jednak bardzo rozpoznawalna postać wśród tej grupy. Pracę jako DJ rozpoczął wiele lat temu, dlatego osoby początkujące nie powinny sugerować się jego zarobkami. Jeśli jednak lubisz muzykę i prowadzenie imprez, a praca w nocy w weekendy nie jest Ci straszna, to możesz spróbować swoich sił pracując w tej branży. Zastanawiasz się, jak wystartować? Przede wszystkim trzeba nabyć odpowiednie umiejętności, aby stworzyć naprawdę dobry set. Jednak aby wszystkiego nauczyć się samemu, trzeba najpierw zainwestować w odpowiedni sprzęt oraz poświęcić dość dużo czasu na nauczenie się wszystkiego. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, a masz już zakupiony sprzęt i wiesz, że zostanie DJ to Twoje marzenie, powinieneś podjąć jeszcze kilka kroków, aby osiągnąć cel. 

Przede wszystkim nie przestawaj słuchać muzyki – inspiruj się różnymi stylami, aby odnaleźć inspirację. Praca DJ to oczywiście praca z muzyką, a więc powinieneś być bardzo dobrze osłuchany. Następnym krokiem powinna być oczywiście nauka obsługi sprzętu. Oczywiście może ona odbywać się metodą prób i błędów czy oglądaniem różnego rodzaju filmików instruktażowych, jednak to przyniesie efekty prawdopodobnie po bardzo długim czasie. Dobrą opcją jest zainwestowanie w swoje marzenia i zapisanie się na odpowiedni kurs, gdzie osoby znające się dobrze na tym fachu przekażą Ci zdobytą przez lata wiedzę w znacznie krótszym czasie. Oczywiście, nadal ważne będzie ćwiczenie i praktyka, jednak po kursie będzie to znacznie łatwiejsze. Kiedy zdobędziesz już jakieś umiejętności, zdecyduj się na nagranie pierwszego utworu. Dopracuj go tak, jak potrafisz i zaprezentuj efekt swojej pracy osobie, która może go obiektywnie ocenić. Nie zniechęcaj się i cały czas doszkalaj, załóż kanał na YouTube, aby promować swoją twórczość. Powodzenia!

Przeczytaj również:  Jak wypełnić deklarację DJ?