Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu

DJ to zawód, który cieszy się coraz większą popularnością. Co więcej jest to również idealny sposób na połączenie pasji do muzyki oraz pracy, która w dłuższej perspektywie czasu może stać się niezwykle pokaźnym źródłem dochodu. Niemniej jednak niezwykle ważne jest to by DJ był odpowiednio przygotowany. Tak więc jak zrobić stół DJ?

Stół DJ- niezbędnik przy pracy

Nie da się ukryć, że DJ muszą zawsze dbać o to, by ich wyposażenie było możliwie jak najbardziej mobilne- gdyż ich praca wymaga częstych podroży, a także by było ono najwyższej jakości. Tak więc nawet początkujący w tym zawodzie niezwykle chętnie inwestują swoje fundusze w wysokiej jakości konsole, towery, a także okablowanie, które zniesie trudy nie jednej imprezy. Niemniej jednak niezwykle istotną kwestią w dalszym ciągu staje się sposób, w jaki DJ dba o swój wizerunek. Każda impreza wymaga bowiem odpowiedniego przygotowania i dopasowania się do jej motywu przewodniego, a co najważniejsze, zadbania o estetykę i nienaganny wygląd stanowiska pracy. To właśnie od niego zależy to, jakie wrażenie uda się DJ wywrzeć na swoim pracodawcy, a w dłuższej perspektywie czasu, znacznie przełoży się to na jego wizerunek. Każdy DJ z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że oprócz odpowiedniego nagłośnienia, przygotowanych utworów od zestawu okablowania musi on mieć jeszcze dodatkowe wyposażenie w postaci parawanu oraz stołu dla DJ. Tak naprawdę stół dla DJ okazuje się być prawdziwym niezbędnikiem podczas jego pracy. Zastanawiacie się dlaczego? Otóż po pierwsze jest to element zapewniający ogromną funkcjonalność, gdyż to na nim zwykle można położyć miksery, a także niesamowitą estetykę, gdyż w odpowiednio zaaranżowanym stole może spokojnie schować dodatkowe  kolumny czy szereg dodatkowego okablowania. Co więcej stół DJ może również stanowić jego swoistą wizytówkę w momencie kiedy zamieszczone będą na nim np. logo lub nazwa, a także telefon. Tak więc taki niepozorny dodatek ma ogromne znaczenie w momencie grania na prywatnych, a także na klubowych imprezach. Bez wątpienia więc każdy szanujący się DJ powinien poświęcić szczególną uwagę i odpowiednio przygotować dla siebie taki stół.

Przeczytaj również:  Ile zarabia DJ na weselu? - Odpowiadamy na nietypowe pytania!

Jak zrobić stół DJ?- porady

Stół DJ jak już zostało to powiedziane jest prawdziwym niezbędnikiem podczas jego pracy. Tak naprawdę, śmiało można wysnuć stwierdzenie, ze dobry DJ nie obejdzie się bez stołu. Niemniej jednak jak go wykonać? W pierwszej kolejności warto wybrać materiały, a ciemne drewno lub sklejka będą idealnym rozwiązaniem. Nie można zapomnieć również o przezroczystej i matowej pleksie, na której powinno być nadrukowane co najmniej logo DJ. Tak więc niezbędne będzie przygotowanie co najmniej 4 płyt drewnianych lub płyt ze sklejki, oczywiście wymiary DJ powinien dopasować do swojego sprzętu oraz własnych preferencji. Blat roboczy powinien zostać podparty dwoma płytami po bokach, oraz jedną płytą z przodu, jednak w przedniej płycie warto wyciąć otwór i rowki na umieszczenie pleksy z logo DJ. Kolejnym krokiem jest zamocowanie tych elementów najlepiej na zawiasach z podpórkami, dzięki czemu stół będzie można łatwo złożyć i przetransportować w razie potrzeby. Wnękę stołu można dodatkowo wyposażyć w półki lub niewielkie schowki na kabel bądź nawet na przekąski dla samego DJ. Kolejnym krokiem jest dobranie odpowiedniego oświetlenia, by stół prezentował się wyjątkowo. Najlepiej sprawdzają się w tym wypadku taśmy LED, które warto poprowadzić od wewnętrznej strony stołu w okolicy pleksy, by logo DJ było zawsze odpowiednio podświetlone. Do blatu roboczego od zewnętrznej strony warto również dosztukować nieprzezroczystą pleksę z odpowiednim oświetleniem, by zakryła ona elementy konsoli, a także zapewniła DJ odrobinę prywatności i swobody.