Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z

Chyba żaden DJ nie wyobraża sobie tworzenia świetnych mix’ów i prowadzenia imprezy bez odpowiedniego sprzętu. Nawet początkujący w tej profesji muszą posiadać podstawowe urządzenie, jakim jest konsola. Tak więc jaka konsola DJ na początek?

Konsola dla DJ na początek- z czego musi składać się zestaw?

DJ to obecnie jeden z bardziej popularnych zawodów, do którego tak naprawdę nie potrzeba wykształcenia kierunkowego. Niemniej jednak do stania się profesjonalnym DJ wymagane jest nie tylko świetne wyczucie rytmu oraz znajomość najgorętszych i aktualnych trendów muzycznych. Okazuje się, że by zostać DJ trzeba jeszcze posiadać dobry słuch, a oprócz niekwestionowanej miłości do muzyki, nie obejdzie się również bez profesjonalnego sprzętu wysokiej jakości, nawet dla początkujących DJ. Ważne jest bowiem to, by mogli oni spokojnie rozwijać swoją karierę, a to bez odpowiedniej konsoli niestety nie będzie możliwe. Od lat nieodłącznymi atrybutami DJ jest zestaw składający się z minimum dwóch gramofonów i oczywiście porządnego miksera. Cały ten zestaw jest po prostu nazywany potocznie konsolą DJ. Jaka więc będzie idealna na początek i z czego taki zestaw musi jeszcze się składać? Otóż zacznijmy od tego, że osoby, które na poważnie myślą o kontynuowaniu swojej kariery jako DJ, i chcą poważnie zająć się stawianiem pierwszych kroków w tej branży, muszą odpowiednio skompletować swoją pierwszą, wyjątkową konsolę. Podstawą więc i pierwszym zakupem będzie odpowiedni mikser. To właśnie z nim trzeba będzie odpowiednio połączyć i zintegrować kolejne elementy konsoli. Nie obejdzie się bez zakupu odtwarzaczy CD/MP3 lub- alternatywnie- gramofonu. Oczywiście podłączenia poszczególnych elementów konsoli należy wykonać poprzez odpowiednio dobrane przewody, które pozwolą na płynne przechodzenie z jednego utworu do drugiego, a także zsynchronizują one oba kawałki. Nie da się zapomnieć również o tym, że niezbędne będzie wyposażenie się w specjalny program komputerowego. Dzięki niemu bezie można tworzyć swoje pierwsze, własne mixy, a także zamieszczać je bezpośrednio w sieci. Warto również pomyśleć o tym, że DJ z pewnością zostanie zaproszony do grania w klubie. Wówczas by konsola mogła idealnie spełniać swoje zadanie, niezbędne będzie dobranie również okablowania i wysokiej jakości słuchawek oraz mikrofonu, który umożliwi kontakt z publicznością.

Przeczytaj również:  Jakie słuchawki dla DJ?

Jaką konsola dla DJ na początek przygody z tym zawodem?

Kompletowanie pierwszej konsoli często może być nieco utrudnione, głównie z przyczyn ekonomicznych. Tak więc w pierwszej kolejności warto postawić na zakup wysokiej jakości miksera, co będzie swoistym sercem całej kontroli. Miksery jakie dostępne są na rynku posiadają dokładne rozróżnienie na modele przeznaczone do zastosowania profesjonalnego, oraz te, do bardziej amatorskiego wykorzystania. Warto więc na początek zainwestować w model dość prosty, z niezbyt rozbudowaną ilością funkcji dodatkowych. Pomoże to opanować podstawy, a taka nauka okaże się bardziej efektywna. Kolejnym etapem są odtwarzacze i warto od razu zakupić je w ilości dwóch sztuk, które są absolutnym minimum. Jeśli DJ dysponuje nieco większymi środkami finansowymi może on od razu zainwestować w odtwarzacze CD/MP oraz gramofony. Kolejno trzeba zadbać o odpowiednie przewody. Nie wystarczy sam kabel zasilający, ale trzeba również dokupić przewody sygnałowe. Ze względu na to, że konsola nawet początkującego DJ musi być mobilna, by przemieszczać się pomiędzy klubami, warto zainwestować w okablowanie wysokiej jakości, które będzie odporne na uszkodzenia. Następnie niezbędne są słuchawki, które również powinny być najwyższej jakości, ze względu na ich intensywną eksploatację. Nawet sprzęt dla początkującego DJ musi być niezwykle solidny, oraz wytrzymały, by nie zawiódł go w najmniej oczekiwanym momencie.