Zastanawiasz się, kim jest DJ z „Jaka to melodia?” A słyszałeś o Adamie Jaworskim? Jeśli tak, to możesz dowiedzieć się więcej. Zobacz tutaj!

Niedawno świętował jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. DJ z jaka to melodia wydał nawet książkę autobiograficzną „Historia złego chłopca – świadomość, szczęście, pasja”. Słyszeliście o Adamie Jaworskim? To w końcu dwie te same osoby! Chcesz poznać jeszcze więcej informacji na temat tego, kim jest 47-letni artysta DJ Adamus? Jakie wydał piosenki? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego.

Kim jest DJ z „Jaka to melodia”?

DJ Adamus, a właściwie Adam Jaworski, to postać, którą głównie kojarzą widzowie popularnego teleturnieju „Jaka to melodia?”. Na udziale w tym programie się nie kończy, ponieważ DJ Adamus robi o wiele więcej. To współzałożyciel i producent znanego w Polsce projektu pod tytułem Wet Fingers, czyli duecie producentów muzyki klubowej. A co do samego istnienia na rynku jako artysta, DJ Adamus obecny jest na scenie muzycznej od ładnych kilkudziesięciu lat. Adamus grał na większości znanych festiwalach klubowych. Komponował też muzykę do filmów, sztuk teatralnych, a nawet reklam. DJ Adamus w swoim artystycznym portfolio ma kilka singli, albumów studyjnych i remiksów.

Jak wyglądały początki twórczości Jaworskiego? Działalność muzyczną zaczął pod koniec lat 90, głównie jako gitarzysta zespołu 3K. Kilka lat później skupił się tylko na działalności związanej ze sceną klubową. Znane produkcje, w których wtrącił swoje dwa grosze? Zaliczyć można do nich ekskluzywny projekt „1000 miejsc” z wokalistką Adą Szulc. DJ Adamus dbał o oprawę muzyczną do także znanego programu dziennikarza Kuby Wojewódzkiego. Jaworski pracował też przy musicalu „Romeo i Julia”, odpowiedzialny też był za muzykę do filmów „Sala samobójców” oraz „Big Love”. A przez ostatnie cztery edycje był jurorem w znanym show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Przeczytaj również:  Zakup ZAiKS dla Dj - oraz kto ponosi opłaty

DJ z „Jaka to melodia” – poznaj jego piosenki

Czym jeszcze może pochwalić się Adam Jaworski? DJ Adamus we współpracy z Mafia Mike (Michał Nosowicz), stworzył Wet Fingers, czyli wspomniany wcześniej duet dwóch artystów. Dali o sobie znać głównie za sprawą hitów Hi-Fi Superstar, czy zupełnie nowej wersji hitu „Małgośka” Maryli Rodowicz. Wet Fingersi wydali też megahit „Turn Me On” oraz występy z setami równie znanego artysty DJ-a Tiesto. A co do solowych kawałków, to DJ Adamus wydał numer „Lick it” i „1000 miejsc”.

Nie tylko twórca – DJ z „Jaka to melodia” to również zapalony podróżnik

DJ Adamusa od zawsze pociągała Azja. Jedną z jego ostatnich miłości jest Ameryka Łacińska, gdzie, jak sam podkreśla, krąży między Ameryką, Hiszpanią, Zanzibarem. Jaworski chętnie żyje też życiem backpackera – włóczy się z plecakiem po licznych hostelach. W Hiszpanii szuka ukojenia i słońca, ale to właśnie w Polsce ma swój jeden jedyny azyl, co sam powiedział.

To nie jest tak, że DJ z „Jaka to melodia” każda swoją podróż przekłada ponad życie muzyczne. Nie – każda jego podróż zahacza o wymiar muzyczny. Ze swoich licznych wypraw zawsze przywozi przeróżne płyty winylowe, które znajduje w w prostych antykwariatach lub po prostu na targach starociami. Warto powiedzieć, że to właśnie z Brazylii Jaworski przywiózł ponad 40 kg płyt winylowych… a to wszystko upchał w bagażu podręcznym! Na Zanzibar zawiózł przenośne studio muzyczne, w którym chętnie zawsze próbuje współpracować z lokalnymi artystami. Brzmi bardzo ciekawie! A może coś z życia prywatnego?

Kim jest żona DJ’a z „Jaka to melodia”?

Nie powinien dziwić fakt, że w takim życiu pełnym wrażeń, miłość sama prędzej czy później się odezwie. Czy DJ z jaka to melodia ma żonę? Oczywiście! DJ Adamus w 2018 roku wziął ślub. Wybranką jego serca jest blondynka Anna Tomaśko. Co skończyła? To absolwentka filologii angielskiej na jednej z warszawskich uczelni. Jasne jest to, że reszta danych życiowej partnerki Adamskiego pozostaje dla nas tajemnicą, tak samo zresztą, jak informacja, czy mają razem dzieci. Jeśli porównamy ze sobą dwa wizerunki artysty – prywatny i twórczy – to wydawać by się mogło, że DJ Adamus i Adamski to dwie zupełnie inne persony. Jednak w tym wypadku dualizm postaci wydaje się naturalny, tak samo, jak przy większości znanych artystów.

Przeczytaj również:  Jak zrobić stół DJ - Podpowiadamy od podstaw