Jeżeli zależy Ci na zorganizowaniu niezapomnianych 40 urodzin, to ten artykuł jest dla Ciebie. Ile kosztuje DJ na 40 urodziny?

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z

Odpowiedni dobór muzyki gra kluczową rolę w organizacji 40 urodzin. Goście mają wysokie oczekiwania. Jak im sprostać? W tym artykule dowiesz się jak sprawić, by 40 urodziny zostały zapamiętane na lata. Ile kosztuje DJ na 40 urodziny?

Kim jest DJ? 

Skrót DJ pochodzi od angielskiej nazwy Disc Jockey i oznacza osobą, która zajmuje się wybieraniem odpowiedniej muzyki pod tło i temat wydarzenia na której gra. Do jego obowiązków należy również odtwarzanie muzyki w sposób płynny, tak aby uniknąć niezręcznych przerw pomiędzy kolejnymi utworami. Do tego celu DJ potrzebuje być dobrze zaznajomiony ze sztuką miksowania, która opiera się na takim łączeniu ze sobą kolejnych piosenek, by tworzyły one spójną całość. Ponadto DJ czuwa nad atmosferą i klimatem muzycznym przyjęcia przez dodawanie odpowiednich dla sytuacji efektów dźwiękowych w czasie puszczania muzyki. 

Sprzęt na którym pracuje DJ w trakcie swoich występów nie służy do produkcji muzyki, a tylko do jej odtwarzania. Zdarza się, że DJ, oprócz swojej kariery scenicznej zajmuje się również produkowaniem własnych utworów, ale nie dzieje się to w czasie występu. Z jakiego sprzętu korzysta DJ w trakcie swojej pracy? Podstawowym narzędziem pracy każdego profesjonalnego DJ-a jest mikser. To urządzenie służy do kontrolowania i odpowiedniej synchronizacji wszystkich pozostałych urządzeń, które wykorzystuje DJ podczas występu. Za pomocą miksera możliwe jest przetwarzanie dźwięków uzyskanych za pomocą innych urządzeń, tak by stworzyć z nich jeden spójny strumień dźwięku. Korzystając z miksera, DJ ma możliwość regulowania głośności, a także modyfikowania i wzbogacaniu muzyki o wybrane przez niego dźwięki. Najczęściej do miksera podpięte są słuchawki, dzięki którym DJ ma możliwość odsłuchu puszczanych utworów na bieżąco, co zapewnia mu stałą pieczę nad kontrolą jakości odtwarzanego materiału. 

Przeczytaj również:  Ile zarabia DJ w klubie - Odpowiedzi bez tajemnic

Jakie cechy powinien posiadać dobry DJ? 

Pierwsza cecha dobrego DJ jest bardzo intuicyjna. Powinien on mieć dobry słuch i wyczucie rytmu. Te warunki są podstawowym warunkiem wstępu do branży, bez których ciężko sobie wyobrazić pracę DJ-a. Aby muzyka odtwarzana przez DJ-a była atrakcyjna, musi ona posiadać określoną liczbę uderzeń na minutę. Wskaźnik BPM decyduje o ilości rytmicznych dźwięków pojawiających się w ciągu minuty grania utworów. Ponadto, DJ powinien wykazywać się biegłością w obsłudze różnorakich sprzętów muzycznych, z których korzysta w trakcie swoich występów. Poza wymienionym wcześniej mikserem, dobry DJ powinien być zaznajomiony z prowadzeniem działań na takich urządzeniach jak: odtwarzacz CD, gramofon,  zewnętrzne karty pamięci, a także słuchawki czy wszelkiego rodzaju nośniki pamięci. Co więcej, profesjonalny DJ powinien posiadać ekspercką wiedzę w obsłudze programów komputerowych, służących do nadzorowania procesu odtwarzania i miksowania muzyki. Bardzo pożądaną charakterystyką DJ-a jest również znajomość aktualnych trendów w muzyce i umiejętność dopasowania utworów do oczekiwania klientów. Wiadomo, że zupełnie inny rodzaj i tempo muzyki będzie oczekiwane na 18 urodzinach, niż na weselu czy 50 rocznicy ślubu. Mówiąc o kluczowych cechach DJ warunkujących jego sukces w branży, nie można nie wspomnieć o komunikatywności i umiejętności prowadzenia publicznych przemówień. Do zadań DJ należy nie tylko odtwarzanie muzyki, ale i też czuwanie nad atmosferą całego przyjęcia, na które został wynajęty. 

Ile kosztuje DJ na 40 urodziny?

Jak w każdej branży, ceny różnią się od siebie znacznie w zależności od doświadczenia i dorobku danego DJ-a. Ponadto, istnieje znaczna dysproporcja pomiędzy cenami DJ-ów w większych miastach, a tymi, którzy oferują swoje usługi w małych miasteczkach i wsiach. W pierwszym przypadku, gdy chcemy wynająć DJ na urodziny organizowane w większym mieście, powinniśmy się liczyć z ceną od 1000 do nawet 10000 złotych. Oczywiście górny pułap jest astronomiczną ceną dla wielu osób, ale najbardziej renomowani DJ żądają właśnie takich stawek za swoje występy. W małych miasteczkach i wsiach, wynajęcie DJ-a na 40 urodziny może udać się już za 600 złotych. 

Przeczytaj również:  Ile kosztuje DJ na 40 urodziny?