Zawód DJ cieszy się obecnie ogromną popularnością, a coraz więcej młodych entuzjastów tworzenia muzyki, próbuje swoich sił w tym biznesie. Niemniej jednak wiele osób zanim zakupi swoją pierwszą konsolę zastanawia się, czy inwestowanie w siebie jako DJ w ogóle się opłaca. Tak więc ile zarabia DJ na weselu?

Zarobki DJ na weselu- od czego zależą?

Tak naprawdę bardzo ciężko jednoznacznie oszacować ile zarabia DJ na weselu. Wszystko bowiem jest wypadkową wielu czynników. Po pierwsze jednak trzeba wziąć pod uwagę, że DJ zawsze samodzielnie ustalają swój cennik. Niemniej jednak można również rozważyć to, co na finalną cenę występu DJ się składa. Tak więc w pierwszej kolejności DJ ustala swój cennik w zależności od swojego doświadczenia. Oczywistym jest fakt, że początkujący DJ nie będzie mógł zawołać takiej samej stawki za swój występ jak jego kolega z wieloletnim doświadczeniem. Co więcej bierze się również pod uwagę zakres usług DJ na weselu. Często na takich imprezach nie pełni on jedynie funkcji związanej z graniem ulubionych utworów, a często także pełni on rolę swoistego wodzireja, który dba o to, by organizować gościom zabawy i zadbać o to, by żaden z nich nie nudził się podczas przebiegu wesela. Wobec tego można śmiało powiedzieć, że im więcej DJ będzie musiał spełnić funkcji i zadbać o więcej rzeczy, tym samym cena z jego występ może wzrosnąć.

Więcej na temat organizacji wesela znajdziesz na portalu Lovely Wedding!

Kolejną kwestią jest samo to, w jaki sposób DJ podchodzi do wykonywania swoich obowiązków. Jeśli jest on profesjonalistą, to z pewnością zanim wystąpi na danym weselu, zbierze od klientów wywiad, a także zapozna się z ich preferencjami. Co więcej z pewnością przygotuje on dokładny program imprezy- co do każdej minuty- a następnie omówi go z klientem. Wówczas oczywistym jest fakt, że może on znacznie podnieść cenę za swój występ. Finalnie można śmiało powiedzieć, że to ile zarobi DJ na danym weselu, zależy również od finalnych ustaleń z klientem, a także negocjacji cenowych. Niemniej jednak z pewnością warto wziąć pod uwagę również to, że DJ musi również sporo zainwestować nie tylko czasu w znalezienie odpowiedniej muzyki, a także w zakup odpowiedniego sprzętu i sprzętu zapasowego wraz z okablowaniem, z tego też względu można śmiało powiedzieć, że jego zarobki z pewnością przekraczają najniższą średnią krajową dodaje redaktor portalu LovelyWedding Rafał Laskowski.

Przeczytaj również:  Ile bierze DJ za imprezę? - Sprawdź by porównać ceny

Ile zarabia DJ na weselu?

Przechodząc do konkretów, warto zastanowić się ile zarabia DJ na weselu. Uwzględniając powyższe czynniki, z pewnością można domyślić się, że zarobki DJ nie będą należały do najniższych. Zwykle profesjonaliści, którzy zwykle przyjeżdżają na wesela parami, a także zajmują się prowadzeniem imprezy czy nawet informowaniem Panny Młodej o momencie wniesienia tortu, mogą zarobić nawet od 6 do 7 tysięcy za jedną noc. Wówczas oczywiście muszą oni odpowiednio wszystko zaplanować i wykazać się pełnym profesjonalizmem podczas planowania kolejnych detali. Niemniej jednak jeśli DJ nie ma za sobą wielu lat doświadczenia, a także nie dysponuje odpowiednim sprzętem, wówczas musi on odpowiednio dopasować cennik swoich usług. Można wtedy powiedzieć, że początkujący DJ na weselu może zarobić około 1,5 do nawet 2 tysięcy złotych. Oczywiście cena ta nie jest zbyt zadowalająca, jednak warto zauważyć, początkujący DJ ma przed sobą z pewnością wiele lat przyszłej i owocnej kariery, więc wraz ze zdobywaniem kolejnych lat doświadczenia i zakupem jeszcze bardziej profesjonalnego sprzętu, będzie mógł śmiało podnosić cennik swoich usług, a także grać na o wiele bardziej wymagających imprezach. Tak więc można śmiało powiedzieć, że zawód DJ jest jak najbardziej opłacalnym zawodem, jednak wszystko zależy od jego zaangażowania, a także chęci podnoszenia swoich umiejętności oraz kwalifikacji.