Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu

Jeśli planujecie wesele lub 18-naste urodziny, to z pewnością muzyka będzie punktem głównym każdej imprezy. To właśnie dzięki niej można na imprezie wykreować niesamowity nastrój, a także zachęcić gości do wspólnej zabawy. Wobec tego wynajęcie DJ staje się obowiązkiem. Jednak ile on bierze za imprezę?

Z czego wynika cena?

Nie da się ukryć, że koszty wynajęcia DJ na imprezę nie należą do najniższych. Jednak cena ta z pewnością znajdzie swoje uzasadnienie. Doświadczony DJ zdaje sobie sprawę z tego, że 18-naste urodziny lub wesele to imprezy, których nie da się powtórzyć, więc zanim rozpocznie on swoją pracę zbiera on dokładny wywiad oraz omawia z klientem każdy z podpunktów imprezy. Co więcej cena wynika chociażby z tego, że DJ wykazują się wyjątkową elastycznością i wiedzą, że każde przyjęcie jest inne. Tak więc, muszą oni poświęcić mnóstwo czasu by się do imprezy przygotować. DJ muszą spotykać się z klientami, personalizować zabawy, opracować harmonogram, a także zebrać odpowiednią muzykę, a jak nie od dziś wiadomo- czas to pieniądz. Dodatkowo DJ muszą być niezwykle otwarci i przygotowani na to, że klienci będą chcieli wprowadzić niektóre zmiany od siebie, więc będą musieli się do nich przystosować. Cena wynika również z samych umiejętności DJ, a także dostępnego sprzętu i jego doświadczenia. Warto wiedzieć, że DJ bez odpowiedniego sprzętu z pewnością nie będzie się wstanie idealnie wywiązać ze swoich obowiązków. W związku z tym cena za jego usługi wzrośnie, jeśli będzie on miał do dyspozycji profesjonalny sprzęt, którego będzie pewny, a awaria nie zaskoczy go w trakcie wesela. Co więcej, niektórzy DJ zabierają ze sobą również dodatkowe, zapasowe urządzenia, gdyż jak wiadomo na elektronice nie zawsze można polegać. Wówczas nawet w przypadku awarii, DJ będzie wstanie szybko i niezauważalnie podmienić wadliwy element oraz skutecznie powrócić do prowadzenia imprezy, tak by żaden z gości nawet nie zauważył, że nastąpiły drobne problemy techniczne. Sama cena wynajęcia DJ na imprezę jest również podyktowana profesjonalizmem. Co ciekawe, zawsze DJ na imprezę powinien zabrać ze sobą drugiego DJ. Zastanawiacie się pewnie dlaczego? Otóż we dwoje mogą oni znacznie lepiej i sprawniej koordynować przebieg imprezy i zachować nad nią pełną kontrolę. Dwuosobowa ekipa DJ’ów z pewnością jest wstanie o wiele lepiej wywiązać się ze swoich obowiązków, a także pomagać sobie nawzajem, co zapewnia jedynie gościom to, że wszystko przebiegnie na imprezie dokładnie tak, jak było to ustalone w harmonogramie.

Przeczytaj również:  Jaki mikrofon dla DJ - Praktyczna porada przy wyborze

Ile bierze DJ za imprezę?

Skoro wiemy już od czego zależy cena, to z pewnością organizatorzy wesela lub 18-stych urodzin chcą się dowiedzieć, z jakimi kosztami muszą się liczyć. Otóż wszystko tak naprawdę zależy od tego, czy postawić na profesjonalizm i wysoką jakość, czy jedynie zależy wam na tym, by muzyka na imprezie po prostu grała. Profesjonalni DJ, którzy dysponują zaawansowanym sprzętem, a przede wszystkim mają ogromne doświadczenie w prowadzeniu tego typu imprez nie należą do najtańszych. Często za jedno wesele lub za całonocną imprezę podczas 18-stych urodzin policzą sobie za swoje usługi nawet 4 lub 6 tysięcy złotych. Jednak w tym wypadku płacimy nie tylko za samą muzykę, ale również dobrą organizację i profesjonalizm podczas koordynowania całego przebiegu przyjęcia. Niektórzy DJ, którzy co dopiero zaczynają swoja przygodę z konsolą, wyceniają swoje usługi na około tysiąc złotych. Różnica w cenie jest więc ogromna, jednak warto w tym momencie pamiętać, że początkujący DJ nie mają specjalistycznego sprzętu, a także zamiennych elementów w razie awarii elektroniki. Co więcej z pewnością nie mają również doświadczenia w prowadzeniu tego typu imprez. Jeśli więc zależy nam na jakości, to warto skoncentrować się na usługach profesjonalnych DJ’ów.