Każdy profesjonalny DJ wie jak ważne jest pierwsze wrażenie, a także doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sama konsola to jednak nie wszystko. Niezbędny jest również parawan dla DJ. Tak więc jak można go zrobić i jak powinno się go skompletować?

Parawan dla DJ- jak zrobić?

Każdy profesjonalista, który specjalizuj się w DJ fachu doskonale wie, że zdobycie popularności i rozgłosu nieodłącznie związane jest z tym, że trzeba swoje usługi wykonywać na jak najwyższym poziomie. Tak więc śmiało można powiedzieć, że umiejętności i zamiłowanie do muzyki w zawodzie DJ jest ważne, jednak nie najważniejsze. Tak naprawdę można świetnie dobierać i łączyć ze sobą utwory muzyczne, jednak niezbyt ciekawie zaaranżowane i przygotowane stanowisko pracy. Nawet najlepszy DJ może wiele stracić w oczach swoich klientów, jeśli wokół niego nie będzie odpowiednio przygotowanej przestrzeni. Co więcej przy prowadzeniu takich przyjęć jak wesele czy urodziny, to właśnie często odpowiednie oświetlenie może zamienić puste i zimne pomieszczenie w prawdziwie kolorową i niezwykle bajeczną salę. Tak przygotowany DJ nie tylko zadowoli swojego pracodawcę, ale także zapewni wszystkim gościom niezapomniane przeżycia z imprezy i z pewnością wywrze na nich dobre wrażenie. Jest to również niezwykle ważne, ze względu na to, że o popularności i klasie DJ świadczy przede wszystkim wizerunek jaki on sobie wypracuje, a także markę. Tak więc, łatwo można powiedzieć, że odpowiednio przygotowane stanowisko pracy, będzie dla DJ swoistą wizytówką. By wyglądało ono możliwie jak najmniej banalnie, a jednocześnie elegancko, wówczas niezbędne będzie przygotowanie specjalnego parawanu dla DJ. Tak więc zanim odpowiemy sobie na pytanie jak zrobić parawan DJ, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, czym ten parawan tak w zasadzie jest. Otóż parawanem DJ określa się głównie ustawione obok siebie ekrany, które mają tworzyć skuteczną zasłonę dla stanowiska pracy DJ. Jest to również swoisty element dekoracyjny, a także taki, który zapewnia DJ większą swobodę.

Przeczytaj również:  Jak zrobić stół DJ - Podpowiadamy od podstaw

Jak zrobić parawan DJ?

Jak zostało to już wspomniane, parawan DJ to nic innego jak ustawione obok siebie ekrany, które mają stworzyć swoistą zasłonę dla jego stanowiska pracy. Niemniej jednak do właśnie dzięki stworzeniu swoistego parawanu DJ może również pokusić się o tworzenie różnego rodzaju kombinacji i wizualizacji, które kolejno będą na tym parawanie wyświetlane. Parawan ma przede wszystkim sprawić, że stanowisko pracy DJ będzie prezentowało się estetycznie i nowocześnie, a co więcej, sam wygląd parawanu, może znacznie wspomniane już stanowisko pracy urozmaicić. Przyda się to również w momencie, kiedy zachodzi konieczność sprawnego schowania za nim i zamaskowania wszelkiego rodzaju kabli oraz zasilaczy. Tak więc jak przygotować parawan DJ? Otóż w pierwszej kolejności niezbędne będzie przygotowanie czterech, prostokątnych ekranach, które oczywiście zamontowane będą na zawiasach. Jeśli chodzi o samą wagę parawanu, to oczywiście będzie się ona różniła w zależności od rozmiaru ekranów. Dla przykładu można jednak powiedzieć, że parawan złożony z prostokątnych ekranów o wymiarach 30x700x1200 mm będzie ważyć około 15 kg. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, to warto wiedzieć, że parawan można rozbudować o kolejne elementy. Jest to ogromna zaleta, gdyż dzięki temu DJ samodzielnie może skomponować swoje stanowisko pracy, a także wybrać dla niego odpowiedni rozmiar. Parawan dla DJ powinien mieć również nadrukowane jego logo na jednym z ekranów, a także DJ powinien zaopatrzyć się w dodatkowy materiał na ekrany, który będzie mógł wymienić, gdy poprzedni ulegnie uszkodzeniu. Warto również pamiętać, że praca DJ wymaga od niego maksymalnej mobilności. W związku z tym warto również zaopatrzyć się w odpowiedni pokrowiec na parawan, który zabezpieczy go podczas transportu.