Jeżeli Twoją pasją jest muzyka, a do tego uwielbiasz dobrą zabawę z innymi ludźmi, ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się w nim o pracy, która może dać Ci satysfakcję i bardzo wysokie zarobki. Jak zostać DJ w klubie? 

Czy każdy może zostać DJ? 

Jeszcze nie tak dawno występy muzyczne na scenie były zarezerwowane tylko dla wybitnych muzyków i piosenkarzy. Ta sytuacja zmieniła się radykalnie wraz z postępem technologicznym, który przyniósł ze sobą powstanie sprzętu na którym muzykę tworzyć może dosłownie każdy. Obecnie próg wejścia w branżę muzyczną jest dużo niższy, przez co coraz więcej osób zaczyna się tym interesować. Jakie warunki musimy spełnić by przybliżyć się do wejścia w świat tworzenia muzyki i występów scenicznych? Najbardziej podstawowym czynnikiem jest prawdziwe zainteresowanie muzyką i występami publicznymi w roli DJ. Nie jest tajemnica, że praca wykonywana z pasją jest korzystna nie tylko dla nas, ale i wszystkich, którzy korzystają z jakości naszego autentycznego przekazu. Jak zostać DJ w klubie? Czytaj dalej, żeby się dowiedzieć. 

Co zrobić, żeby zostać DJ? 

Praca DJ-a wydaje się bardzo atrakcyjnym zajęciem dla wielu osób. Ludzie ceniący sobie w życiu dobrą zabawę, lubiący konkretne zastrzyki adrenaliny odnajdą w tym zajęci spełnienie i satysfakcję. Co zrobić żeby zostać DJ?

W pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się twórczością najlepszych w branży. Przesłuchiwanie produkcji najbardziej popularnych DJ-ów, połączone z wnikliwą analizą stosowanych przez nich technik i sposobów na konstruowanie atmosfery utworu jest pierwszym ćwiczeniem, od którego możesz zacząć. Uwrażliwi Cię to na detale, które decydują o sukcesie. Następny etap powinno stanowić uzyskanie wiedzy na temat tworzenia i przerabiania muzyki pochodzącej od profesjonalistów. W tym celu możemy odwiedzić jeden z wielu kanałów na YouTube, gdzie za darmo zwiększysz swoją wiedzę i kompetencję. Gdy poświęcimy już trochę czasu na zapoznanie się z podstawami sztuki tworzenia i przerabiania muzyki, przyjdzie czas na to by zmienić teorie na praktykę. Dobrze by zacząć od samodzielnego zajęcia się przerabianiem muzyki, którą lubimy. Możemy w tym celu skorzystać z wielu dostępnych wersji oprogramowania. Do działań opierających się na przerabianiu i tworzeniu muzyki będzie nam potrzebny profesjonalny mikser, na którym będziemy tworzyć swoje pierwsze przeróbki. Kiedy zbierzemy już efekty swojej pracy w jedno miejsce – możemy zaprezentować je ludziom, których znamy. Warto zapytać szczególnie o to, co nie spodobało się im w naszych przeróbkach, dzięki czemu dostaniemy informacje przydatne do rozwoju. Jeszcze innym rozwiązaniem może być założenie swojego własnego kanału na YouTube, w ramach którego będziemy upubliczniać nasze przeróbki utworów. Dzięki temu uzyskamy szansę na skonfrontowanie swoich produkcji z szerszym, krytycznym gronem. Jeżeli będziemy mieć trochę szczęścia, to któryś z naszych utworów może stać się popularny, co w naturalny sposób zwiększy nasze szanse na kolejne sukcesy. Jeszcze jedną opcją, z której możemy skorzystać jest zaprezentowanie swoich przeróbek publicznie. Warto spróbować poszukać w swoich lokalnych terenach wiadomości o nadchodzących koncertach, festynach i wydarzeniach. Może na jakimś turnieju siatkówki, ktoś będzie potrzebował początkującego DJ-a, który za niewielką opłatą będzie rozgrzewał zawodników i kibiców w trakcie rozgrywek? 

Przeczytaj również:  Jakie słuchawki dla DJ?

Jak zostać DJ w klubie? 

Podstawowym warunkiem jest zyskanie przynajmniej podstawowej wiedzy w zakresie tworzenia i przerabiania muzyki. Kluczowe również jest umiejętne obsługiwanie sprzętu. Zaznajomienie z gramofonem, odtwarzaczem CD, oprogramowaniem muzycznych i przede wszystkim mikserem jest zdecydowanie w cenie. Będąc tak przygotowanym możemy złożyć swoją kandydaturę w jednym ze swoich lokalnych klubów. Ciężko zakładać, że od razu wzbudzimy zaufanie właścicieli, dlatego warto na początek zaproponować darmowy występ przez głównym DJ-em wieczoru. Będzie to okazja do sprawdzenia swoich możliwości i zbudowania marki osobistej. Jeżeli upubliczniamy nasze utwory na platformach takich jak YouTube czy SoundCloud, możemy wysłać je właścicielom klubu do sprawdzenia. Budowanie swojej marki na wszelkiego rodzaju mediach społecznościowych zwiększy szansę na błyskawiczny rozwój kariery i wiele propozycji dobrego wynagrodzenia.